2017-08-18 10:10:22
Φωτογραφία για ΠΑΟ-6 λεπτά χώριζαν τον παράδεισο απο την κόλαση
ΠΑΟ-6 λεπτά χώριζαν τον παράδεισο απο την κόλαση.

Δύσκολη γίνεται η υπόθεση πρόκριση για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος ηττήθηκε χθες στο «Απόστολος Νικολαΐδης» με 3-2, από την Αθλέτικ Μπιλμπάο, στον 1ο αγώνα των πλέι οφ του Εuropa League.

Για 68 λεπτά ο Παναθηναϊκός κρατούσε εγκλωβισμένη την Αθλέτικ Μπιλμπάο, έχοντας προηγηθεί 2-0 των Βάσκων, αλλά δεν άντεξε να φτάσει ως το τέλος απέναντι σε μια από τις καλύτερες ισπανικές ομάδες.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και στο 6' ο Κουτρουμπής θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ, αλλά ο Ερερίν έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ. Στο 30' ο Λουντ με πολύ ωραία ατομική ενέργεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κι έκανε το 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Καμπέσας με εντυπωσιακό πλασέ έκανε το 2-0 κι έβαλε βάσεις πρόκρισης για τον Παναθηναϊκό. Όμως μέσα σε έξι λεπτά οι παίκτες του Ουζουνίδη βρέθηκαν από τον παράδεισο στην κόλαση. Στο 68' ο Αντούριθ μείωσε και τρία λεπτά αργότερα ο Ντε Μάρκος έκανε το 2-2. Στο 74' ο Αντούριθ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το τελικό 2-3.