2017-10-16 21:44:10
Φωτογραφία για Παναθηναϊκός - Λάρισα 2-1
Ο Παναθηναϊκός, αν και αγωνιζόμενος με εννέα παίκτες, κατάφερε να νικήσει με 2-1 τη Λάρισα στη Λεωφόρο στο ματς με το οποίο έπεσε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League, παίρνοντας μία νίκη ψυχολογίας.

Οι «πράσινοι», παρά το αριθμητικό τους μειονέκτημα αν και ισοφαρίστηκαν στο 79' από τον Περόνε, δεν κατέθεσαν τα όπλα και πήραν το τρίποντο χάρη σε τέρμα του Χίλιεμαρκ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το «τριφύλλι», το οποίο προηγήθηκε στο 50' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βιγιαφάνες, έμεινε με εννέα παίκτες μετά την αποβολή του Σιλά στο 77' και την απευθείας κόκκινη που είδε ο Άλτμαν λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Παναθηναϊκός-ΑΕΛ 2-1

Γκολ: 50' πεν. Βιγιαφάνιες (ΠΑΟ), 79' Περόνε (ΑΕΛ), 90+3' Χίλιεμαρκ (ΠΑΟ)

Κίτρινες: Ζίζιτς (ΑΕΛ), Λεοζίνιο (ΑΕΛ), Σιλά (ΠΑΟ), Ρέντζας (ΑΕΛ), Κουρμπέλης (ΠΑΟ), Ντέλετιτς (AEΛ), Χουλτ (ΠΑΟ)

Κόκκινες: 77' Σιλά (ΠΑΟ), 84' Άλτμαν (ΠΑΟ)

Δοκάρια: 57' Λεοζίνιο (AEΛ)

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Κολοβέτσιος, Μολέδο, Χουλτ, Σιλά, Χίλιεμαρκ, Κουρμπέλης, Λουντ, Βιγιαφάνιες (Άλτμαν), Μολίνς.

ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Φάρκας, Ζίζιτς, Γουάλας, Μασούρας, Φατιόν, Ντέλετιτς, Αγκάνοβιτς (69' Περόνε), Λεοζίνιο, Ναζλίδης.