2018-09-16 00:39:59
Φωτογραφία για Χορταστική η ΑΕΚ ισοπέδωσε τον Πανιώνιο
Μια χορταστική ΑΕΚ ισοπέδωσε για πλάκα τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ και έκανε το 3Χ3 στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 4-0, το οποίο μοιάζει φτωχό μπροστά στην ολική κυριαρχία της επί 90 λεπτά και την μπαλάρα που έπαιξε με πληθώρα χαμένων ευκαιριών και δύο δοκάρια μεταξύ άλλων. Η ομαδάρα του Ουζουνίδη ήταν ισοπεδωτική, άνοιξε το σκορ και πάλι με τον Πόνσε (όπως κόντρα στον ΠΑΣ), με τον Αργεντινό να δείχνει ξανά το “δολοφονικό” ένστικτο του σκόρερ που διαθέτει, ενώ το 2-0 ήρθε από γκολάρα του Μπακασέτα που ήταν εκ των κορυφαίων, χωρίς βεβαίως να υστερήσει κανείς από την ομάδα.

Το… show ολοκληρώθηκε με τον Κλωναρίδη πρωταγωνιστή, αφού ο Βίκτωρας στο δεκάλεπτο που μπήκε πρόλαβε να κάνει δύο γκολ (το πρώτο ασύλληπτο) και να έχει και ένα δοκάρι. Η εικόνα της ΑΕΚ, που αντιμετώπισε το ματς με μεγάλη σοβαρότητα και τελικά το μετέτρεψε σε παράσταση για έναν ρόλο, έτσι όπως πρέπει να κάνουν οι μεγάλες ομάδες, απέδειξε πως είναι πανέτοιμη πλέον να μπει στα μεγάλα παιχνίδια που ακολουθούν σε Ελλάδα και Ευρώπης αρχής γενομένης από την πρεμιέρα του Champions League κόντρα στον Άγιαξ την Τετάρτη.