2018-11-12 11:36:07
Φωτογραφία για Με γκολ του Ανδρέα Μαχαλιώτη ο ΑΟ ΠΛΑΓΙΑΣ νίκησε με 1-0 τον Κεραυνό Θεσπρωτικού
              Με ψυχωμένη εμφάνιση, ειδικότερα στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΑΟ Πλαγιάς πέτυχε μεγάλη νίκη με 1-0 απέναντι στον Κεραυνό Θεσπρωτικού, με τον Ανδρέα Μαχαλιώτη να πετυχαίνει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 68ο λεπτό, για την 9η αγωνιστικής της Α' ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Και όλα αυτά δίχως να έχει προπονητή. Μετά την φυγή του Θωμά Βασιλειάδη και με χρέη προπονητή τον Μωραίτη Γιάννη που μέχρι πέρυσι ήταν ποδοσφαιριστής της ομάδας, ο Α.Ο ΠΛΑΓΙΑΣ πέτυχε σπουδαία νίκη σε μια εκ των καλύτερων ομάδων της Α’ Κατηγορίας του Κεραυνού Θεσπρωτικού....... ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΖΙΩΓΑΣ -ΒΟΗΘΟΙ: ΠΑΤΣΗΣ – ΛΑΖΑΡΗΣ

Α.Ο. ΠΛΑΓΙΑΣ (ΜΩΡΑΪΤΗΣ): ΚΑΤΑΓΗΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ, ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Σ. (ΚΑΤΑΓΗΣ Β 90΄), ΜΩΡΑΪΤΗΣ, ΜΠΟΥΡΔΑΡΑΣ (ΠΑΞΙΝΟΣ 80΄).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ (ΚΟΛΙΟΣ):  ΜΗΤΣΙΟΣ, ΣΑΚΚΟΣ (ΦΕΚΚΑΣ 73΄), ΜΑΛΕΣΚΟΣ, ΚΟΥΣΗΣ, ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ, ΣΙΟΥΜΑΛΑΣ (ΠΑΦΙΛΑΣ 79΄), ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ, ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ, ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΖΙΑΚΟΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ.