2018-11-16 00:19:22
Φωτογραφία για Νίκη γοήτρου για την Εθνική
Καλή εικόνα έδειξε η Εθνική ομάδα απέναντι στην Φινλανδία, την οποία νίκησε με 1-0 στο ΟΑΚΑ, με αυτογκόλ του Γκράνλουντ στο 25'. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, όμως δεν έχει κάποιο αντίκρισμα από τη νίκη στο παιχνίδι, αφού η Φινλανδία μετά το 2-0 που είχε πετύχει στο Τάμπερε κατακτά την 1η θέση στον 2ο όμιλο της 3ης κατηγορίας του Nations League. Γενικά πάντως η Ελλάδα, στο ντεμπούτο του Αγγελου Αναστασιάδη έδειξε διάθεση,

είχε τρεξίματα, προσπάθησε και πίεσε ως το τέλος για το πολυπόθητο δεύτερο γκολ που θα τις έδινε ελπίδες πρωτιάς. Να σημειωθεί πως στο 23ο λεπτό ο Κώστας Μανωλάς πάτησε άσχημα το πόδι του μετά από μια εναέρια μονομαχία σε εκτέλεση κόρνερ και έπειτα από πέντε λεπτά έγινε αλλαγή από τον Σιόβα, ο οποίος έκανε την επανεμφάνισή του μετά τον Μάρτιο του 2016.