2019-05-17 12:25:44
Φωτογραφία για Με 2 Χρυσά, 4 Ασημένια, 7 Χάλκινα και μια 5η θέση επέστρεψε ο ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ απο το Διεθνές Πρωτάθλημα TAEKWONDO στην ΣΕΡΒΙΑ -ΦΩΤΟ
ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Ο ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ ΣΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ TAEKWONDO “4o ASTERIX CUP” ΠΟΥ ΔΙΕΞΗΧΘΗ ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ

2 ΧΡΥΣΑ – 4 ΑΣΗΜΕΝΙΑ – 7 ΧΑΛΚΙΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ 5η ΘΕΣΗ

Ξεπέρασε τις προσδοκίες οι ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ στο Διεθνές Πρωτάθλημα TAEKWONDO που διεξήχθη την 11 και 12 Μαΐου 2019 στην πόλη NIS της Σερβίας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΚΑΙ ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ:

-ΧΡΟΝΗΣ Νικόλαος του Αντωνίου στην κατηγορία εφήβων και ΧΑΛΚΙΝΟ μετάλλιο στην κατηγορία ανδρών

-ΜΑΥΡΙΑΚΑ Παναγιώτα του  Χρήστου

Εκτός διακρίσεων με αξιόλογη εμφάνιση  έμεινα οι ΧΑΡΙΖΙ Κέισυ, ΖΑΡΑΙΔΩΝΗ Όλγα και ΣΚΑΠΕΤΗΣ Ιωάννης.

Οι αθλητές του ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ, προερχόμενοι από μια πάρα πολύ καλή προετοιμασία, απέδωσαν τα μέγιστα και κατάφεραν να διακριθούν ανάμεσα σε 830 αθλητές που συμμετείχαν από 11 χώρες. Ήταν ένα πάρα πολύ δυνατό πρωτάθλημα, το οποίο ήταν χωρισμένο σε δύο κατηγορίες Α και Β, ανάλογα με το επίπεδο των αθλητών.

Για τον ΚΕΝΤΑΥΡΟ αγωνίστηκαν 12 αθλητές στην Α’ κατηγορία και 4 αθλητές στην Β’ κατηγορία, δείχνοντας όλοι τους ότι αποτελούν μια δυνατή και πειθαρχημένη ομάδα, και κάτω από την καθοδήγηση του Δασκάλου τους κ. ΜΑΡΙΝΟΥ Γεωργίου και του βοηθού ΜΑΡΙΝΟΥ Μιχάλη κατάφεραν να ανεβάσουν την ελληνική σημαία ΔΕΚΑΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΒΑΘΡΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΚΑΛΙ!!!

Ήταν γενικότερα μια όμορφη αποστολή, η οποία έδωσε στα παιδιά, πέρα από τη χαρά της διάκρισης, εμπειρίες, καινούργιες παραστάσεις και εικόνες, πολλές φιλίες με αθλητές άλλων χωρών.