2019-10-20 20:28:36
Φωτογραφία για Άτυχη η Αναγέννηση Στάνου, έχασε 0-2 απο το Νέο Αμφίλοχο - [ΦΩΤΟ]
         Χθες σε ένα ματς διαφήμιση του ποδοσφαίρου η ομάδα της Αναγέννησης Στάνου, ηττήθηκε από το Νέο Αμφίλοχο με σκορ 0-2.

Πολύ καλύτερη η Αναγέννηση Στάνου στο πρώτο ημίχρονο το οποίο όμως δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί πετυχαίνοντας κάποιο τέρμα και ετσι η ομάδα του Αμφιλόχου αν και με παίχτη λιγότερο σε κάτι περισσότερο από ένα ημίχρονο κατάφερε να πετύχει μια πολύτιμη και δίκαιη νίκη .

Άψογη η συμπεριφορά των ποδοσφαιριστών των δύο ομαδων στους οποίους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!! Το φιλμ του αγώνα:

2' Ανάποδη κεφαλιά του Μικρόπουλου λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ρόκκου

4' Σουτ από πλεονεκτική θέση του Μικρόπουλου μπλοκάρει ο Ρόκκος

11' Τετ-α-τετ Στραβοδήμου τον νικάει ο Κόκκαλης

18' Κεφαλιά Παπανίκου μόλις άουτ

24' Πλασέ του Κοντού Σπ. η μπάλα καταλήγει στο δοκάρι

29' Ο Σιαφάκας βγαίνει Τέτα-τετ με τον Τερματοφύλακα που Κοκκαλη που διώχνει με δυσκολία στην επιστροφή σουτ του Καμμένου η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ

39' Ο Στραβοδήμος ανοίγει το σκορ με κοντινό πλασε 0-1

39' Ο Κυρώσιμος αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη του διαιτητή μένει με 10 παίχτες ο Νέος Αμφίλοχος

40' Σε κεφαλιά του ξεμαρκάριστου Μικρόπουλου Μπλοκάρει ο Ροκκος

69" Πλάγιο σουτ του Μικρόπουλου λίγο άουτ

77' Δυνατό σουτ από πλάγια για του Στραβοδήμου μόλις άουτ

80' Δυνατό σουτ Καμμένου λίγο άουτ

90' Σουτ Τουρλίδα αποκρούει ο τερματοφύλακας της Αναγέννησης και στην επαναφορά ο Καμμένος με πλασέ διαγράφει το τελικό 0-2

ΑΝΑΓΈΝΝΗΣΗ ΣΤΑΝΟΥ

Κόκκαλης, Τσιλίκης (69'Σερδενές), Γαλάνης, Μπιστιντζάνος Παπανίκος, Μικρόπουλος, Κοντός Κ, Καβαλάρης, Κοντός Σπ.Τσουγκρής Καρακασίδης (65'Μπρούμος)

....Σερδενές, Δράκος, Καρακώστας, Κορομηλιάς,  Μπιστιτζάνος Χρ. Κατσικοκέρης, Mπρούμος

ΝΕΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ

Ρόκκος Αν, Αυγέρης, Π Προδρομίτης ,Ρόκκος Α Κυρώσιμος, Κόκκαλης Καμμένος (90'Δούγιος) Μπομπούλης, Σαφάκας (46'Δράκος), Στραβοδήμος, (86'Παπανίκος), Αυγέρης Π (67'Τουρλίδας)

.....Τασιάς Τουρλίδας, Δράκος, Μαραγκός Παπανίκος, Τσεκούρας, Δούγιος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ – ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ - ΚΑΜΠΕΡ

Ευχαριστούμε τον ρεπόρτερ του Νέου Αμφιλοχου για το φωτογραφικό υλικό του αγώνα.