2019-10-28 18:00:08
Φωτογραφία για Ο ΠΑΟΚ σκοράρει ακατάπαυστα εκτός έδρας
Ολοένα και διευρύνονται τα απίστευτα ρεκόρ του αήττητου Πρωταθλητή και Νταμπλούχου ΠΑΟΚ, με ένα από αυτά να αφορά την επιθετική αποτελεσματικότητα του Δικεφάλου στο πρωτάθλημα, στα παιχνίδια μακριά από την Τούμπα! Στις 5 Νοεμβρίου 2017, δηλαδή πριν από δύο χρόνια, ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ με 1-0.

Αυτό, ήταν και το τελευταίο εκτός έδρας παιχνίδι πρωταθλήματος στο οποίο ο Δικέφαλος έμεινε μακριά από τα αντίπαλα δίχτυα. Έκτοτε, οι "ασπρόμαυροι" σκοράρουν ακατάπαυστα μακριά από την Τούμπα, με το... κοντέρ να βρίσκεται πλέον στα 29 παιχνίδια και τον απολογισμό σε αυτά να είναι 23 νίκες, 5 ισοπαλίες και μόλις 1 ήττα, αυτή από τον Αστέρα στην Τρίπολη με σκορ 3-2 στις 4 Μαρτίου 2018 (η τελευταία του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα έως σήμερα), χάρη στο γκολ του Ιγκλέσιας στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων.