2019-12-01 22:16:03
Φωτογραφία για Κολοσσός Ρόδου – Παναθηναϊκός 69-103
Ο Παναθηναϊκός επικράτησε άνετα με σκορ 103-69 του Κολοσσού Ρόδου, στο ντεμπούτο του Ρικ Πιτίνο στην Basket League, έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Ταϊρίς Ράις που σημείωσε 17 πόντους.

Εύκολο απόγευμα είχε ο Παναθηναϊκός στη Ρόδο επικρατώντας του Κολοσσού με σκορ 103-69 στο ντεμπούτο του Ρικ Πιτίνο στην Basket League, φτάνοντας έτσι στο 9-0 και παραμένοντας αήττητος.

Οι «πράσινοι» είχαν ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ταϊρίς Ράις ο οποίος σημείωσε 17 πόντους, ενώ από κοντά τον ακολούθησε και ο αλάνθαστος Τζίμερ Φριντέτ που ολοκλήρωσε τον αγώνα με 6/6 σουτ εντός πεδιάς και 15 πόντους.

Για τους γηπεδούχους κορυφαίος ήταν ο Λασάν Κρόμα που πέτυχε 22 πόντους, ενώ καλός ήταν και ο Ντάνι Αγκμπελέσε που είχε 10 πόντους.

Στα του ματς, οι παίκτες του Ρικ Πιτίνο ξεκίνησαν δυναμικά τον αγώνα παίρνοντας γρήγορα ένα προβάδισμα δέκα πόντων. Στη συνέχεια η διαφορά ανέβαινε όσο περνούσε η ώρα και έτσι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το ταμπλό να δείχνει 56-33.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός συνέχισε να παίζει εξαιρετική άμυνα, ενώ στην επίθεση ο Ράις πραγματοποίησε πολύ γεμάτη εμφάνιση. Έτσι ήρθε η άνετη νίκη και η 100αρα για την ομάδα του Ρικ Πιτίνο.

Τα δεκάλεπτα: 21-23, 12-24, 15-19, 21-28