2020-01-22 23:36:04
Φωτογραφία για Οι τρείς βαθμοί μετράνε για τον Ολυμπιακό
Ένα υπερπολύτιμο τρίποντο που τον διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας πήρε στο Ηράκλειο απέναντι στον ΟΦΗ ο Ολυμπιακός σε αναμέτρηση για την 20η ημέρα της Super League με 0-1 χάρη στο τέρμα του Καμαρά δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Εγκληματικό λάθος του Γιαννούλη, κερδίζει τη μπάλα ο Ελ Αραμπί, δίνει στον Κάμαρα, ο οποίος θα κάνει το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός φάνηκε να ελέγχει καλύτερα το ματς μετά το 0-1. Λίγες φάσεις και σε αυτό, με τους ερυθρόλευκους να δίνουν και λίγο περισσότερο χώρο στον αντίπαλο ώστε να χτυπήσουν στην κόντρα, ενώ αμυντικά και πάλι δεν αντιμετώπισαν προβλήματα, με τον Ουσεϊνού Μπα να είναι κορυφαίος σε απόδοση στο ανασταλτικό κομμάτι. Τελικά, δεν άλλαξε κάτι και το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος. Δεν ήταν εμφάνιση κυριαρχίας αυτή του Ολυμπιακού στο "Γεντί Κουλέ" όμως σε τέτοια ματς με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες αυτό που μετράει είναι το διπλό και οι τρεις βαθμοί.