2020-10-22 22:16:01
Φωτογραφία για Κακό ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League

Με στραβοπάτημα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League καθώς έμεινε στο 1-1 με την Ομόνοια στην Τούμπα. Κακή η ομάδα της Θεσσαλονίκης με πολλά κενά στην άμυνα θα μπορούσε ακόμα και να χάσει το ματς. Είχε ένα καλό διάστημα στο δεύτερο μέρος αλλά οι αλλαγές του έκοψαν τον ρυθμό. Οι Κύπριοι προηγήθηκαν στο σκορ, ο Δικέφαλος ισοφάρισε με τον Μουργκ αλλά δεν εκμεταλλεύτηκε τις υπόλοιπες ευκαιρίες που είχε. Στο 16΄ο Μποτεάκ βγήκε στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ και έγραψε από κοντά το 0-1. Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ είχε μια φλύαρη κατοχή με την κυπριακή ομάδα να αμύνεται σωστά. Μάλιστα ήταν η Ομόνοια που απείλησε στο 41' όταν ο Παπουλής μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. Στην επανάληψη ο ΠΟΑΚ επιχείρησε να πιέσει και στο 51' απείλησε με κεφαλιά του Τσόλακ. Στο επόμενο λεπτό και πάλι ο Κροάτης είχε ευκαιρία με το κεφάλι. Στο 54' ο Γιαννούλης έστρωσε στον Τσόλακ που πλάσαρε ψηλά άουτ. Τελικά δύο λεπτά μετά ήρθε το 1-1. Ο Σβαμπ έστρωσε μέσα στην περιοχή για τον Μουργκ που δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ο ΠΑΟΚ πίεσε στα τελευταία λεπτά αλλά το σκορ δεν άλλαξε.