2020-10-30 00:34:23
Φωτογραφία για Άξιζε περισσότερα ο ΠΑΟΚ στο ισόπαλο (0-0) παιχνίδι του με τη Γρανάδα
Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΠΑΟΚ το βράδυ της Πέμπτης στο «Εstadio Nuevo Los Carmens» απέναντι στη Γρανάδα και θα μπορούσε να πάρει ακόμη και ..τη νίκη κόντρα στους Ισπανούς.

Εν τέλει ο «δικέφαλος» του Βορρά, στο τελευταίο πιθανότητα παιχνίδι του Αμπέλ Φερέιρα στον πάγκο του (σ.σ. ο Πορτογάλος οδεύει προς την Παλμέιρας), αρκέστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας (0-0), που ήταν ο δεύτερος για τους Θεσσαλονικείς στους ομίλους του εφετινού Europa League.

Oι «ασπρόμαυροι» αν και απέναντί τους είχαν μία αρκετά φορμαρισμένη ομάδα, στάθηκαν εξαιρετικά στον αγωνιστικό χώρο και απειλήθηκαν ελάχιστα από τους γηπεδούχους.

Μάλιστα είχαν αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν με μεγαλύτερη αυτή στο 28ο λεπτό, όταν ο Σβαμπ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Ρούι Σίλβα.

Για πέναλτι διαμαρτυρήθηκαν οι Θεσσαλονικείς στο τέλος του αγώνα, όταν ο Σβαμπ έπεσε στην περιοχή της Γρανάδα από μαρκάρισμα του Σάντσεθ, με τον διαιτητή όμως να αποφαίνεται ότι δεν υπάρχει καμία παράβαση.

Στο άλλο ματς του ομίλου η Αϊντχόφεν με γκολ στις καθυστερήσεις λύγισε την αντίσταση της Ομόνοιας με 2-1 σκορ.