2013-11-24 13:18:03
Φωτογραφία για ΤΡΟΜΑΞΑΝ ΜΕ ΡΟΝΑΛΝΤΟ *ΒΙΝΤΕΟ*
Συναγερμό προκάλεσε στη Ρεάλ Μαδρίτης ο τραυματισμός του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 51ο λεπτό του χθεσινού – νικηφόρου (5-0) αγώνα στην έδρα της Αλμερία.

Καθησυχαστικοί παρουσιάζονται στη "βασίλισσα" για τον τραυματισμό του Κριστιάνο Ρονάλντο στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου στην έδρα της Αλμερία.

Οι «μερένχες» κατάφεραν να φύγουν με μία ακόμη μεγάλη νίκη, όμως όλοι ανησύχησαν όταν ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός αποχώρησε από το γήπεδο στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης.

«Ήταν ένα χτύπημα, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο», είπε ο διεθνής ποδοσφαιριστής μετά το τέλος του αγώνα και έγινε γνωστό πως έχει έναν μικροτραυματισμό στο μηρό.

Σύμφωνα με ισπανικά δημοσιεύματα, ο 28χρονος αστέρας της Ρεάλ πήγε κατευθείαν στα αποδυτήρια και δούλεψε με έναν φυσιοθεραπευτή.

Το ακιοσημείωτο είναι ότι ο Ρονάλντο τραυματίστηκε στο ίδιο γήπεδο με τον Λιονέλ Μέσι, ο οποίος δεν θα αγωνιστεί μέχρι τις αρχές του νέου έτους...