2014-10-23 01:04:19
Φωτογραφία για ΝΙΩΘΕΙ... ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΣ Ο ΜΠΟΥΦΟΝ!
Αδικείται από την ήττα που υπέστη από τον Ολυμπιακό η Γιουβέντους, όπως δήλωσε ο Τζίτζι Μπουφόν.

Τουλάχιστον να αποφύγει την ήττα άξιζε η "βέκια σινιόρα" στον αγώνα της με τον Ολυμπιακό, όπως δήλωσε ο τερματοφύλακας των Ιταλών μετά το 1-0 στο «Καραϊσκάκη».

«Κάναμε πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Πιστεύω πως αξίζαμε τουλάχιστον έναν βαθμό με βάση τις ευκαιρίες που είχαμε, αλλά επίσης μετανιώνουμε που δεν είχαμε μια κανονική απόδοση στο πρώτο ημίχρονο. Αν είχαμε παίξει σε όλο το ματς όπως στο δεύτερο μέρος, το αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό. Στην ανάπαυλα ο κόουτς έκανε κάποιες εσωτερικές κινήσεις και βελτιωθήκαμε. Πλέον αυτή η ήττα κάνει τα πράγματα πολύ πιο δύσκολα σε ό,τι αφορά στην πρόκρισή μας. Παρότι παίξαμε αρκετά καλά, ήταν ένα ματς που η Γιουβέντους δεν έπρεπε να χάσει», ανέφερε ο γκολκίπερ των πρωταθλητών Ιταλίας.