2015-05-22 13:07:11
Φωτογραφία για ΝΙΚΗ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΕΛΙΚΟ ΤΗΣ ΕΠΣΜ
Νέα επιτυχία για την Σχολή μας στη Θεσσαλονίκη μετά από την κατάκτηση του Πρωταθλήματος Παίδων.

Την τρίτη θέση του Προπαιδικού Πρωταθλήματος της ΕΠΣ Μακεδονίας κατέκτησε η Σχολή Θεσσαλονίκης καθώς επικράτησε στον μικρό τελικό του Κεραυνού Κολχικού με 8-7 στα πέναλτι (1-1 κ.α).

Η Σχολή μας είχε σε καταπληκτική ημέρα τους δύο τις τερματοφύλακες Μπύρο και Πράτο, καθώς στο πρώτο και δεύτερο ημίχρονο αντίστοιχα πραγματοποίησαν εκπληκτικές επεμβάσεις και κράτησαν το 1-0, μέχρι να σκοράρει στο τελευταίο λεπτό του μικρού τελικού ο Γκαγκαλνάς και να στείλει το παιχνίδι στα πέναλτι.

Στον μικρό τελικό αγωνίστηκαν οι: Μπύρος, Αφεντουλίδης, Παπακυριάκου, Χρυσαφίδης, Τσιπούρας, Γκαγκαλνάς, Στεργίου, Κατακαλίδης, Καραβασίλης, Πράτος, Μαραγκόπουλος, Δεληίτσιος, Φαρδέλλας, Παπουτσής και Κοντογιάννης.

Στην προσπάθεια που έγινε όλη την χρονιά βοήθησαν και οι Κωνσταντινίδης, Απαλάκης, Λάμπρου, Βαρσάμης, Κυριακίδης, Δάρδας, Βαλανάς, Τουλής, Θεοδωρίδης, Ζαφειράκης Κουρατζίνος και η Γιάμαλη Αλεξάνδρα. Άλλη μκα επιτυχία για την Σχολή Θεσσαλονίκης μετά από την κατάκτηση του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΠΣΜ.