2015-11-27 00:30:22
Φωτογραφία για Έχει ξεχάσει να βάζει γκολ ο ΠΑΟΚ
Ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 0-0 με την Γκαμπάλα και ολοκλήρωσε τους αγώνες στη φάση των ομίλων με τρεις ισοπαλίες στην Τούμπα. Παράλληλα, ούτε ο "Δικέφαλος" ούτε ο Παναθηναϊκός κατάφεραν να νικήσουν φέτος τους Αζέρους. "Άσφαιρος" για δεύτερο συνεχόμενο και χωρίς νίκη για πέμπτο, έμεινε ο ΠΑΟΚ ο οποίος δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε την Καμπάλα στην Τούμπα, μένοντας στο 0-0. Με εξαίρεση το τελευταίο τέταρτο του αγώνα, ο Δικέφαλος παρουσιάστηκε και πάλι μέτριος και χωρίς τσαγανό, δίνοντας συνέχεια στον προβληματισμό. Οι γηπεδούχοι δεν είχαν καθόλου κάθετο παιχνίδι και προσπάθησαν -ανεπιτυχώς- μόνο από τις πλευρές να διασπάσουν την άμυνα της Καμπάλα. Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους, περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο προσπαθώντας κάποιες φορές να βγουν μπροστά αλλά μόνο μια φορά απείλησαν σοβαρά τον Γλύκο, ο οποίος αντέδρασε σωστά. Έτσι, το 0-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, αντικατοπτρίζοντας πλήρως την εικόνα του αγώνα και τις προσπάθειες των δυο ομάδων
. Ο Δικέφαλος συνέχισε και στο δεύτερο ημίχρονο να μην έχει πάθος στο παιχνίδι του και να μη βρίσκει τρόπους να βρεθεί στην αντίπαλη περιοχή. Ο Σάμπο πάντως έκανε αισθητή την παρουσία του, δίνοντας λύσεις μέσα δεξιά όπως αγωνιζόταν και θα μπορούσε να σκοράρει όταν βρέθηκε μόνος με τον τερματοφύλακα στο 60′. Ο ΠΑΟΚ έχασε άλλες δυο καλές ευκαιρίες στο 64′ με τον Ροντρίγκεζ και στο 75′ με τον Μακ, την ίδια ώρα που Μυστακίδης και Κλάους έμπαιναν στο παιχνίδι για να τονώσουν την επιθετική γραμμή της ομάδας. Στο τελευταίο τέταρτο, ο Δικέφαλος όντως αύξησε αρκετά την πίεση, έχασε ευκαιρίες αλλά δεν είχε καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια.