2016-04-21 20:34:47
Φωτογραφία για ΑΠΑΙΧΤΑ ΘΡΥΛΙΚΑ... ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΑΝ ΞΑΝΑ! ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΟ ΘΗΡΑΣ 3-0 ΣΕΤ ΚΑΙ 3-0 ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ!
Άπαιχτα… ΘΡΥΛΙΚΑ κορίτσια! Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού νίκησε στον τρίτο τελικό του Ρέντη 3-0 σετ τον ΑΟ Θήρας και κατέκτησε το τέταρτο σερί πρωτάθλημα Ελλάδας ΚΑΙ νταμπλ!

Η θρυλική ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού επιβεβαίωσε ΞΑΝΑ την παντοδυναμία της στην Ελλάδα, καθώς, νικώντας τον ΑΟ Θήρας στο Ρέντη, πήρε… σκούπα (3-0 στις νίκες) και πανηγύρισε άλλο ένα πρωτάθλημα ΚΑΙ νταμπλ, για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά!

Στο «Μελίνα Μερκούρη», οι ερυθρόλευκες δεν αντιμετώπισαν το παραμικρό πρόβλημα κόντρα στην ομάδα της Σαντορίνης, που μόνο ικανοποιημένη, ωστόσο, μπορεί να είναι από τη φετινή, εξαιρετική πορεία της, ως τον τελικό του πρωταθλήματος.

Μετά και από αυτήν την κούπα, τα συνεχόμενα τρόπαια για τον Θρύλο -που δεν είχε αντίπαλο ΚΑΙ φέτος, με μόλις μία ήττα όλη τη σεζόν- είναι, πλέον, οκτώ(!), ενώ για να φτάσει στη σημερινή νίκη που του έδωσε τον τίτλο χρειάστηκε μόνο 1 ώρα και 20 λεπτά.

Τα σετ: 25-14, 27-25, 25-9