2016-05-26 20:33:02
Φωτογραφία για Καθάρισε ξανά τον Πανιώνιο ο ΠΑΟΚ
Είναι… τρελός ο αρχηγός και ο ΠΑΟΚ! Με τον Αθανασιάδη να σκοράρει δύο φορές και να φτάνει τα 101 γκολ, ο απολαυστικός «δικέφαλος» νίκησε 2-0 τον Πανιώνιο και πέρασε μόνος πρώτος στα πλέι οφ.

Με δύο γκολ του Στέφανου Αθανασιάδη στο 14ο και 25ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ κέρδισε ξεκούραστα τον Πανιώνιο με 2-0 στην άδεια Τούμπα. Ο Δικέφαλος, ήταν εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο με πολλές χαμένες φάσεις, ίσως το καλύτερο 45λεπτό την φετινή χρονιά. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά με τις δύο ομάδες να συναγωνίζονται στο ποιος θα κάνει τα περισσότερα λάθη. Εκτός από ένα χαμένο τετ α τετ του Μακ στο 60' κι ένα δυνατό σουτ του Μπαργκάν στο 65' καμία άλλη φάση δεν δημιουργήθηκε στο δεύτερο ημίχρονο.

Πηγή: sport-fm.gr