2017-11-25 21:19:50
Φωτογραφία για Καθάρισε στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ, 3-0 τον  Ηρακλή Αγίου Γεωργίου (ΦΩΤΟ)
ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Μίλτος Πάτσης

Σ' ένα σαρωτικό πρώτο ημίχρονο, ο Αμβρακικος Βόνιτσας πέτυχε τρία γκολ και ουσιαστικά καθάρισε απ' τα πρώτα 45' τον αγώνα με τον Ηρακλή Αγίου Γεωργίου για την 11η αγωνιστική, της Α΄κατηγορίας ΕΠΣ πρέβεζας-Λευκάδας.

Ο Κώστας Γκολάκος έβαλε νωρίς τη Βόνιτσα στη θέση του οδηγού με εύστοχο κτύπημα πέναλτι (11′) και πάλι ο Γκολάκος «σκότωσε» το όποιο ενδιαφέρον για τον τελικό νικητή στο 15′ όταν έγραψε με ωραίο πλασέ το 2-0 ενώ ο Κώστας Μπεκιάρης με πλασέ στο 17' διαμόρφωσε το 3-0.

Στην επανάληψη ο Αμβρακικός απείλησε λιγότερο (αφού οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με εννιά παίκτες), αλλά αυτά που έκαναν στα πρώτα 45' ήταν υπέρ-αρκετά. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: