2018-01-08 20:22:50
Φωτογραφία για Ηρακλής Θεσσαλονίκης - Ηρακλής Χαλκίδας 3-0 σετ: Κατέρρευσε στη Μίκρα!
Η ομάδα του Γιάννη Ορφάνου σημείωσε ακόμη μια νίκη στην έδρα και διεύρυνε το εντός έδρας αήττητο που διατηρεί - Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Θεσσαλονίκης έφτασε τους 21 βαθμούς, όσους και ο Ηρακλής Χαλκίδας που βρίσκεται στην τέταρτη θέση...

Οι Θεσσαλονικείς μετά τη νίκη επί του ΠΑΟΚ έβαλαν ακόμη τρεις βαθμούς στο σακούλι τους στη μάχη που δίνουν για τα πλέι οφ. Από την άλλη η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση παραμένει σε τροχιά πλέι οφ παρά την ήττα.

Για την ομάδα της Χαλκίδας ντεμπούτο έκανε ο Ερνάντο Γκόμεζ. Ο διαγώνιος από τη Βενεζουέλα έμεινε ελεύθερος από τον ΠΑΟΚ και η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη.

Η εικόνα του αγώνα ήταν ίδια και στα τρία σετ. Οι δύο ομάδες ξεκινούσαν μαζί όπου και συμβάδιζαν στο σκορ για αρκετή ώρα. Στο φινάλε κάθε σετ οι Θεσσαλονικείς πατούσαν γκάζι και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με χαρακτηριστική ευκολία.

Κορυφαίοι για την ομάδα του Γιάννη Ορφανού ο Δημήτρης Εφραμίδης και ο Φέργκιουσον.