2018-02-11 17:02:57
Φωτογραφία για Ερμής Κιβερίου - ΑΟ Χαλκίς 4-0: Τον διέλυσε! «Χάθηκε» η χρονιά - Κινδυνεύει και με υποβιβασμό!
Βαριά ήττα με 4-0 γνώρισε ο ΑΟ Χαλκίς από τον Ερμή Κιβερίου για την 15η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ΄Εθνικής Με ηγέτη τον Δημήτρη Βεζιρτζόγλου οι γηπεδούχοι «διέλυσαν» την ομάδα του Δημήτρη Λύκου στο δεύτερο ημίχρονο, πετυχαίνωντας τέσσερα τέρματα μέσα σε ένα 45λεπτο.

Σε συνδυασμό με τα άλλα αποτελέσματα και την εμφατική νίκη του Αήττητου Σπάτων με 4-0 επί του Παναργειακού, η διαφορά με την κορυφή αυξήθηκε στους 12 βαθμούς επτά αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος.

Πλέον ο ΑΟ Χαλκίς κινδυνεύει και με υποβιβασμό καθώς απέχει λίγους βαθμούς από τις τέσσερις τελευταίες θέσεις του πρωταθλήματος που οδηγούν στα τοπικά πρωταθλήματα.

Επόμενη στάση για τον ΑΟ Χαλκίς ο Διαγόρας Αγίας Παρασκευής στη Ρόδο.