2018-05-24 12:48:09
Φωτογραφία για Δύο χάλκινα μετάλλια για την Ελλάδα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Πάλης ΕΔ και ΣΑ
Εξαιρετική   εμφάνιση   και   επιτυχία   για   τα   χρώματα   της   χώρας   μας σημειώθηκε από την εθνική ομάδα Πάλης των Ενόπλων Δυνάμεων και των Σωμάτων Ασφαλείας στο 33ο  Παγκόσμιο Στρατιωτικό Πρωτάθλημα Πάλης που διεξήχθη από 14 έως 20 Μαΐου 2018 στη Ρωσία (Μόσχα).

Πιο συγκεκριμένα κατακτήθηκαν 2 χάλκινα μετάλλια στην ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΠΑΛΗ αφού ο Πυροσβέστης Μανουηλίδης Πέτρος κατέκτησε την τρίτη 3η θέση στα 72 κιλά και ο Αστυφύλακας Καρυωτάκης Ιωάννης κατέλαβε την 3η θέση στα 125 κιλά αντίστοιχα.

Οι αγώνες ήταν υψηλού αγωνιστικού επιπέδου καθώς συμμετείχαν διακεκριμένοι αθλητές (ολυμπιονίκες και παγκόσμιοι πρωταθλητές) από Ιράν, Ρωσία, Ουκρανία, Αζερμπαϊτζάν Καζακστάν και Κίνα.