2018-06-24 17:22:16
Φωτογραφία για Αγγλία - Παναμάς 6-1
Την μεγαλύτερη της νίκη σε Παγκόσμιο Κύπελλο πέτυχε η Αγγλία νικώντας με το ευρύ 6-1 τον Παναμά. Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού ήταν οτι το σκόρ του ημιχρόνου ήταν 5-0 για τους Αγγλους.

Ο Χάρι Κέιν πέτυχε τρία γκόλ και είναι πρώτος σκόρερ μέχρι τώρα στο μουντιάλ της Ρωσίας.

Ο χορός των γκόλ άρχισε πολύ νωρίς για τους Αγγλους μόλις στο 8ο λεπτό με τον Stones.

Ο Harry Kane στο 22ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το 2-0, για να έρθει στο 36ο λεπτό ο Lingard να κάνει το 3-0.

Ο Stones στο 40ο λεπτό και ο Harry Kane πάλι με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 5-0 για τους Αγγλους.

Στο δεύτερο ημίχρονο όπως ήταν φυσικό οι Αγγλοι χαλάρωσαν αλλά στο 62ο λεπτό ο Man of the match Χάρι Κέιν έκανε το 6-0.

Το τελικό σκορ έγινε στο 78ο λεπτό με τον Baloy να πετυχαίνει το πρώτο γκόλ του Παναμά σε Παγκόσμιο Κύπελλο.

Αγγλία (Σάουθγκέιτ): Πίκφορντ, Στόουνς, Μαγουάιρ, Γουόκερ, Χέντερσον, Λίνγκαρντ (63' Ντελφ), Γιάνγκ, Τριπιέρ (70' Ρόουζ), Λόφτους-Τσικ, Στέρλινγκ, Κέιν (63' Βάρντι).

Παναμάς (Γκόμες): Πενέδο, Μουρίγιο, Εσκομπάρ, Τόρες, Γκόμες (69' Μπαλόι), Μπαρσένας (69' Αρόγιο), Κούπερ, Ντέιβις, Γοδόι (63' Αβίλα), Πέρες, Ροντρίγκες.