2018-11-11 18:00:10
Φωτογραφία για Ατρόμητος εφιάλτης για την ΑΕΚ στο άδειο ΟΑΚΑ
Ματς-εφιάλτης και καταστροφική ήττα στο άδειο ΟΑΚΑ για την ΑΕΚ. Η Ένωση είδε την τύχη να της γυρνά τρεις φορές την πλάτη με τους Μάνταλο, Μπακάκη και Μπακασέτα να σημαδεύουν το δοκάρι και τελικά με δύο γκολ στο φινάλε έχασε 0-2 από τον Ατρόμητο. Οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη, είχαν ένα καλό πρώτο μέρος, αλλά τους έλειψε η διάρκεια, αφού η ομάδα στην επανάληψη δεν ήταν το ίδιο δημιουργική

απέναντι στην σφικτή αμυντική λειτουργία του αντιπάλου και όσο περνούσε ο χρόνος, το άγχος μεγάλωνε και ο Ατρόμητος έβρισκε θάρρος. Ανοίγοντας μάλιστα το σκορ στο 88’ από κεφαλιά του Ρισβάνη και κλειδώνοντας τη νίκη στο 91’ με τον Κουλούρη! Πραγματικά ένα ματς-καταστροφή, όπου ΟΛΑ πήγαν στραβά για την ΑΕΚ στο παγωμένο ΟΑΚΑ, που εκτός όλων των άλλων είχε εκτός ρυθμού και έναν κομβικό παίκτη τον Μάρκο Λιβάγια, ενώ για ακόμα ένα ματς ο Αντρέ Σιμόες δεν προσέφερε όσα απαιτεί ο σημαντικός ρόλος που κατέχει. Δεν βοήθησαν οι αλλαγές του Ουζουνίδη, με την ΑΕΚ ουσιαστικά να μην παίρνει τις απαραίτητες βοήθειες και να μην βγάζει στην επανάληψη την ενέργεια που είδαμε στο πρώτο μέρος, ενώ χωρίς λογική ήταν και η επιλογή να μείνει στον πάγκο ο Έκι Πόνσε, πρώτος σκόρερ της ομάδας, αλλά και το να ξεκινήσει από την αρχή ο Μπακασέτας, ο οποίος με μόλις μια κανονική προπόνηση έβγαλε 90λεπτο, κάτι που συμβαίνει για πρώτη φορά φέτος…