2022-05-14 22:30:07
Φωτογραφία για Αυτοκτόνησε η ΑΕΚ και το ευρωπαϊκό εισιτήριο πήγε στον Άρη

Ο Άρης έκανε το θαύμα και σε 7 λεπτά από το 0-2 και από εκεί που κοιτούσε με… κιάλια την Ευρώπη, ισοφάρισε σε 2-2 και στο τέλος πήρε και αυτό που ήθελε κερδίζοντας 3-2 από την ΑΕΚ που αυτοκτόνησε. Ο Λιβάι Γκαρσία έκανε στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου το 0-2 με δύο γκολ (53′-58′), ενώ ο Άρης βρήκε… απαντήσεις στο φινάλε.

Με Πάλμα (78′), Μανσίνι (85′) και Ματέο Γκαρσία (90’+3) έκανε την ολική ανατροπή βάζοντας… φωτιά στο Χαριλάου! Ετσι, ο Άρης με τη νίκη και… επίσημα είναι στην Ευρώπη απέναντι στην ΑΕΚ που αυτοκτόνησε και δεν θα παίξει στην Ευρώπη. Αυτό σημαίνει ότι η τελευταία αγωνιστική δεν έχει καμία βαθμολογική σημασία με τον Άρη να παίζει στα Ιωάννινα με τον ΠΑΣ και την Ένωση να υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ.