2012-10-07 10:51:08
Φωτογραφία για ΤΟ «ΚΟΛΛΗΣΕ» ΞΑΝΑ Ο ΟΣΚΑΡ! *ΒΙΝΤΕΟ*
Σε ένα ακόμη ματς ένας πρώην ερυθρόλευκος, ο Όσκαρ, αποδείχθηκε ηγετική φυσιογνωμία για τη Βαγιαδολίδ, παρόλο που στον Ολυμπιακό δεν ξεχώρισε.

Ο Ισπανός ποδοσφαιριστής κατάφερε με δικό του γκολ να διαμορφώσει το τελικό 1-1, σκορ που δεν επέτρεψε στην Εσπανιόλ που μέχρι εκείνη τη στιγμή προηγούνταν, να πετύχει την πρώτη της νίκη στην Primera Division μετά από 7 αγωνιστικές.

Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν για ένα ολόκληρο ημίχρονο με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Αλβάρες στο 45’ και μάλιστα κατάφεραν να προηγηθούν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βερντού στο 70’, πριν έλθει ο Όσκαρ, εννέα λεπτά πριν το τέλος, να «γράψει» το τελικό 1-1.

Η Εσπανιόλ διαμαρτύρεται έντονα για τέρμα που σημείωσε στις καθυστερήσεις ο Βερντού αλλά δεν μέτρησε, αφού ο σκόρερ είχε υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ.