2012-10-29 09:52:06
Φωτογραφία για Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ! *ΒΙΝΤΕΟ*
Σε ένα ματς διαφήμιση του ποδοσφαίρου με πολύ καλό ρυθμό και ευκαιρίες από τις δυο πλευρές, η Ρόμα προηγήθηκε 2-0 της Ουντινέζε, αλλά η τελευταία έκανε τη μεγάλη ανατροπή και επικράτησε 3-2.

Η Ρόμα πήρε από νωρίς τα σκήπτρα του αγώνα και μέσα σε ένα δίλεπτο πήρε προβάδισμα δύο γκολ με σκόρερ τον Έρικ Λαμέλα στο 22', ενώ στο 24', ο οποίος έγραψε το 2-0. Στο 32' όμως ο αμαρκάριστος Ντομίτσι ξανάβαλε στο ματς την Ουντινέζε, ενώ στο 50ό λεπτό ο Ντι Νατάλε εκμεταλλεύθηκε τις κόντρες στα καρέ του Στεκέλενμπουργκ και με μία χορευτική ενέργεια έφερε το ματς στα ίσα.

Τρία λεπτά πριν από τη συμπλήρωση του 90λέπτου, ο διαιτητής Μάσα ντι Ιμπέρια καταλόγισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα (αλά Πανένκα) ο Ντι Νατάλε και έτσι ήρθε η πρώτη νίκη της Ουντινέζε μακριά από το "Φρίουλι".