2013-03-02 09:34:01
Φωτογραφία για ΜΠΟΥΝΙΕΣ, ΞΥΛΟ ΚΑΙ... ΓΚΟΛΑΡΑ ΣΚΟΚΟ! *VIDEOS*
Με κάθε πιθανό και... απίθανο τρόπο έχει σκοράρει ο Νάτσο Σκόκο τη φετινή σεζόν, αλλά κόντρα στην Μπελγράνο (2-0) βρήκε δίχτυα και με κεφαλιά «ψαράκι», σε ένα ματς που σημαδεύτηκε από σοβαρά επεισόδια.

Ψαλιδάκι, σουτ-οβίδες, πέναλτι, απλό πλασέ, κεφαλιά. Απ' όλα -σχεδόν- είχε το ρεπερτόριο του Αργεντινού ως τώρα στο πρωτάθλημα της Αργεντινής, όχι όμως και κεφαλιά «ψαράκι». Όλα αυτά μέχρι το βράδυ της Παρασκευής, αφού ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ έβαλε τη «σφραγίδα» του σε ακόμα ένα παιχνίδι της Νιούελς.

Ο Σκόκο ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 30ο λεπτό μετά από σέντρα του Ροντρίγκες, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ουρούτι διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Η αναμέτρηση πάντως στιγματίστηκε από τα σοβαρά επεισόδια που δημιουργήθηκαν μεταξύ οπαδών, δυνάμεων ασφαλείας και παικτών, με τον αμυντικό Γκαστόν Τούρους μάλιστα της Μπελγράνο να δέχεται γροθιές από ανθρώπους ασφαλείας, αποχωρώντας με αίματα, όπως αναφέρει σε δημοσίευμά του το "gazzetta.gr"