2013-08-22 00:15:02
Φωτογραφία για ΠΑΟΚ πολλών αστέρων έτοιμος για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λίγκ
Ο ΠΑΟΚ πήρε ισοπαλία 1-1 μέσα στη Γερμανία από τη Σάλκε με γκολάρα του Στοχ και έβαλε γερά θεμέλια για την παρουσία του στους Ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Ο ΠΑΟΚ δεν εκμεταλλεύτηκε το εκρηκτικό του ξεκίνημα, η Σάλκε στη συνέχεια ισορρόπησε και στο 32’ μετά από αδράνεια της άμυνας ο Φαρφάν έκανε το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ασπρόμαυροι» βελτίωσαν την απόδοσή τους και ο Στοχ με εντυπωσιακό σουτ στο 73’ ισοφάρισε σε 1-1. Ο Χακόμπο στο 80’ με μεγάλη απόκρουση κράτησε το Χ για τον ΠΑΟΚ και πλέον η πρόκριση θα κριθεί στην άδεια Τούμπα. Ο ΠΑΟΚ πραγματοποίησε μεγάλη εμφάνιση, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, αφού στο πρώτο ήταν κακός, σε ένα κρίσιμο παιχνίδι. Του αξίζουν συγχαρητήρια, καθώς δεν τον επηρέασε καθόλου η... καυτή ατμόσφαιρα του γηπέδου, αλλά ούτε και το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ. Βέβαια, αυτό το αποτέλεσμα οφείλεται και στον Σανθ Χακόμπο, οποίος σταμάτησε ανεπανάληπτο τετ α τετ του Χέβεντες. Ο "Δικεφάλος" πλέον έχει το πλεονέκτημα έναντι της Σάλκε, πήρε το πολύ καλό σκορ στο Γκέζελνκίρχεν και την ερχόμενη Τρίτη στην Τούμπα, θα προσπαθήσει να πετύχει κάτι που δεν έχει κάνει μέχρι στιγμής, δηλαδή να περάσει στους ομίλους του Champions League.