2013-08-25 21:45:05
Φωτογραφία για Καλλονή να την...πιείς στο ποτήρι!
Τη νίκη με 2-0 πανηγύρισε η Καλλονή μέσα στο «Κλεάνθης Βικελίδης» κόντρα στον Άρη! Αυτή είναι και η πρώτη νίκη για τη νησιωτική ομάδα στη Superleague! Το πρώτο γκολ σημειώθηκε από τον Αναστασιάδη στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ το 2-0 έγινε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Γκαρσία! Έχοντας ξεκάθαρο πλάνο, σχέδιο και προσανατολισμό μέσα στον αγωνιστικό χώρο, η Καλλονή κατάφερε να πάρει μεγάλο «διπλό» μέσα στη Θεσσαλονίκη απέναντι σε έναν κακό Άρη. Η ομάδα του Γιάννη Χατζηνικολάου δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της, παρουσιάστηκε ακίνδυνη επιθετικά ενώ κινδύνεψε να δεχθεί κι άλλο τέρμα από τις επικίνδυνες αντεπιθέσεις που έκαναν οι φιλοξενούμενοι. Μάλιστα, η ήττα από την Καλλονή μέσα στο «Βικελίδης» όπως ήταν φυσικό έφερε και τις σχετικές αποδοκιμασίες για τους «κίτρινους», που προσπάθησαν στο φινάλε να πιέσουν για να πάρουν έστω και το βαθμό της ισοπαλίας αλλά το έκαναν τόσο άναρχα και απείθαρχα, απέναντι σε μια εξαιρετικά στημένη Καλλονή από τον Γιάννη Μαντζουράκη, η οποία στο φινάλε του ματς κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ και να βάλει… ταφόπλακα στους «κίτρινους».