2013-08-25 22:20:13
Φωτογραφία για Με δέκα παίκτες άντεξε ο Αστέρας στα Χανιά
Η νίκη δεν τους πάει! Ο Πλατανιάς στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ήρθε ισόπαλος (2-2) με τη Βέροια στα Χανιά, ενώ ο Αστέρας 3-3 με τον ΠΑΣ στην Τρίπολη. Στη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη παραχώρησε στην έδρα της ακόμη μια ισοπαλία κόντρα στους Αρκάδες. Ο Πλατανιάς ξεκίνησε εντυπωσιακά την αναμέτρηση, καθώς μόλις στο 2’ ο Γιακουμάκης ανατράπηκε από την Λισγάρα μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να σφυρίζει πέναλτι. Ο Λισγάρας τιμωρήθηκε με κίτρινη κάρτα και την εκτέλεση ανέλαβε ο Ναζλίδης, ο οποίος έγραψε το 1-0. Στο 10’ ο Λισγάρας είδε και δεύτερη κίτρινη κάρτα για νέο αντικανονικό μαρκάρισμα στον Γιακουμάκη, με αποτέλεσμα αφήσει τον Αστέρα Τρίπολης με δέκα παίκτες. Έτσι, ο Πλατανιάς δεν δυσκολεύτηκε να κρατήσει το υπέρ του 1-0 μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Σάκης Τσιώλης έριξε στην… μάχη τους Ναβάρο και Ζησόπουλο και στο 47’ με κεφαλιά του Μπαράλες, οι «Αρκάδες» ισοφάρισαν σε 1-1. Αυτό το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή στον αγώνα, καθώς οι δύο ομάδες έδειξαν να συμβιβάζονται με την ισοπαλία και οι δύο έχουν από δύο βαθμούς.