2013-10-19 22:03:25
Φωτογραφία για Νίκη ανατροπής για Σάλκε
Μπορεί να βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, όμως με γκολ στο 91' η Σάλκε κέρδισε την Μπραουνσβάιγκ με 3-2Σπουδαία νίκη πήρε η Σάλκε με 3-2 απέναντι στην Μπραουνσβάιγκ, χάρη σε γκολ του Νόιστεντερ στο 91ο λεπτό, αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ. Νίκες για Ντόρτμουντ (1-0 το Ανόβερο) και Μπάγερν (4-1 την Μάιντς).

Αν και δύσκολα η Σάλκε κέρδισε 3-2 την Μπραουνσβάιγκ, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ με τον Αντέμι (20') και η ισοφάριση να έρχεται στο 29ο λεπτό. Το 2-1 έκανε έκανε ο Μπελαράμπι, με τον Γκορέτσκα να κάνει το 2-2. Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Νόισταντερ.

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας διατηρήθηκε η Μπάγερν, η οποία κέρδισε 4-1 την Μάιντς.

Δεν έβγαλε νικητή η αναμέτρηση της Αιντραχτ Φρανκφούρτης με τη Νυρεμβέργη, αφού οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1. Ο Κάντλετς άνοιξε το σκορ (50') για τους γηπεδούχους και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντρμιτς (86').

Στο ισόπαλο 0-0 έμεινε η Βέρντερ Βρέμης με την Φράιμπουργκ.

Άουγκσμπουργκ - Βόλφσμπουργκ (18:30)

Η βαθμολογία( με αστερίσκο οι ομάδες που έχουν αγώνα λιγότερο): Μπάγερν 23, Ντόρτμουντ και Λεβερκούζεν 22, Χέρτα 15, Σάλκε 14, Γκλάντμπαχ και Ανόβερο 13, Βέρντερ 12, Στουτγκάρδη*** 11, Χόφενχαϊμ, Μάιντς, Αουγκσμπουργκ*** και Φρανκφούρτη 10, Βόλφσμπουργκ*** 9, Αμβούργο*** 8, Νυρεμβέργη 6, Φράιμπουργκ 5, Μπράουνσβαϊγκ 4