2013-11-11 22:18:07
Φωτογραφία για ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ... «ΠΙΣΙΝΑ» ΤΗΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ *VIDEO HIGHLIGHTS*
Ισόπαλοι, 2-2, ήρθαν στην... «πισίνα» της Τρίπολης ο Αστέρας και η Ξάνθη στην αναμέτρηση που έκλεινε την 11η αγωνιστική.

Οι Αρκάδες αν και ξεκίνησαν πολύ καλά στο παιχνίδι και πήραν το προβάδισμα στο 12ο λεπτό με σκόρερ τον Εντό είδαν τους Ακρίτες να ανατρέπουν την εις βάρος τους κατάσταση σε διάστημα πέντε λεπτών. Η ομάδα του Ράινερ Μάουρερ έφερε την απόλυτη ισορροπία στο 37’ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Κάλβο (φέρνει ευθύνη ο Ερνάντεζ) απ’ τα 40 μέτρα και στη συνέχεια έκανε το 2-1 με κεφαλιά του Σολτάνι στο 42’. Το ματς στο δεύτερο ημίχρονο έγινε... «ροντέο» και ο Ουσέρο βρήκε την ευκαιρία να ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους στο 81’.

Τα τελευταία λεπτά ήταν δραματικά, καθώς εκτός από την αποβολή του Χοσέμι στο 87’ με απευθείας κόκκινη κάρτα, Σολτάνι (90’) και Χουάνμα (90+4’) θα μπορούσαν να είχαν χαρίσει τη νίκη στην ομάδα τους αν ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια.

Δείτε τα highlights από την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης κόντρα στην Ξάνθη, ΕΔΩ