2013-11-24 22:57:03
Φωτογραφία για ΝΙΚΗ ΚΑΙ... ΚΟΡΥΦΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ!
Επιστροφή στις επιτυχίες και τις καλές εμφανίσεις για τους Έφηβους του Ολυμπιακού, οι οποίοι νίκησαν με 1-3 εκτός έδρας την Καλλονή.

Οι πιτσιρικάδες του Θρύλου με τους τρεις βαθμούς που κατέκτησαν ανέβηκαν στην πρώτη θέση του Νοτίου ομίλου, καθώς ο μέχρι πρότινος πρωτοπόρος Πανιώνιος, αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Πλατανιά.

Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν στο 33’ με τον Μανθάτη, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 65’ με το γκολ του Ξύδα. Ο Ολυμπιακός όμως αντέδρασε κα στο 80’ ο Αράπης έκανε το 1-2 και το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χαντζάρας.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Φ. Παπάζογλου, Θωμαίδης (86’ Βούλγαρης), Μπουλμπούλης, Καραγεώργης, Βαγγελάκης (49’ Μερτζάνης), Δράκος, Ξύδας, Τηνιακός, Κυριακού (78’ Κεραμιδάς), Πιπεράς, Κλάους (72’ Βελετάκης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κατσιμήτρος, Τόλι, Νικολάου, Ράντζα, Πεχλιβανίδης, Παπανικολάου, Μανθάτης (80’ Ντάσης), Παπουτζίδης (70’ Αράπης), Μεζίνι (84’ Νιάρρος), Χαντζάρας, Αμαραντίδης (75’ Μιχαλακελης).