2013-11-26 12:27:05
Φωτογραφία για ΑΥΤΑ... ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
Μάθετε τι έκαναν οι αντίπαλοι του Ολυμπιακού στο Champions League, αυτό το Σαββατοκύριακο.

Αναλυτικά:

ΜΠΕΝΦΙΚΑ - ΜΠΡΑΓΚΑ 1-0

Η Μπενφίκα επικράτησε εντός έδρας της Μπράγκα με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Νεμάνια Μάτιτς στο 73ο λεπτό.

Η σύνθεση της Μπενφίκα: Αρτούρ, Σίλβιο, Λουιζάο, Γκαράι, Σικέιρα (71' Αντρέ Αλμέιδα), Μάτιτς, Ένσο Πέρες, Τζούριτσιτς (59' Ροντρίγκο), Μάρκοβιτς (65' Καβαλέιρο), Γκαϊτάν, Λίμα.

ΡΕΜΣ - ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ 0-3

Η Παρί Σεν Ζερμέν άνοιξε το σκορ στο 25’ο λεπτό με το Μόουρα.

Το 2-0 ήρθε 15 λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους με τον Μενέζ ενώ ο Ιμπραΐμοβιτς λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα, διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Η σύνθεση της Παρί Σεν Ζερμέν: Σιρίγκου, Ζαλέ, Άλεξ, Σίλβα, Ντιν, Βεράτι, Μότα (87' Παστόρε), Ραμπιό (72' Λαβέτσι), Λούκας, Ιμπραχίμοβιτς, Μενέζ (72' Ματουιντί).

ΣΑΡΛΕΡΟΥΑ - ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ 2-1

Η Σαρλερουά άνοιξε το σκορ στο 47ο λεπτό με το Πόλετ και στο 58ο λεπτό έκανε το 2-0 με τον Κεμπάνο. Για την Άντερλεχτ μείωσε το σκορ σε 2-1 ο Ζιλέτ στο 63ο λεπτό.

Η σύνθεση της Άντερλεχτ: Προτό, Βάντεν Μπόρε, Κουγιατέ, Μπεμπά, Ντεσχάχτ, Μιλιβόγεβιτς (64' Ζιλέ), Κλιέσταν, Ντε Ζέου (64' Ρόναλντ Βάργκας), Μάσιμο Μπρούνο, Πρατ, Μίτροβιτς.