2013-12-07 17:04:26
Φωτογραφία για ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ...
Την ευκαιρία να μειώσουν την απόσταση από την κορυφή της βαθμολογίας έχασαν οι Νέοι του Ολυμπιακού, που έμειναν στο 1-1 με τον Αστέρα Τρίπολης στο Ρέντη. Οι παίκτες του Μπερντ Στορκ ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους και δικαιούντο τη νίκη, αλλά μια αδράνεια της άμυνας στα τελευταία λεπτά ευθύνεται για το μη νικηφόρο αποτέλεσμα.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 40ό λεπτό μετά από ωραία ενέργεια του Σιώπη και σουτ του Ιγνατίδη, αλλά δυστυχώς το 1-0 δεν έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα, καθώς μια αδράνεια στην άμυνα στο 90’ επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Στρέζος, Βλάχος, Μακροστέργιος, Νασιακόπουλος, Παπασάββας, Σιώπης (78'Λάτσι), Γιάνκοβιτς (85' Σάλιακας), Βούρος, Ιγνατίδης, Πασαλίδης (57' Ψυχογιός), Σωτηράκος
Εργοτέλης-Αρης 3-3