2014-01-02 22:14:09
Φωτογραφία για Η ΛΑΜΠΟΡΑΛ ΤΟΝ ΙΣΠΑΝΙΚΟ... «ΕΜΦΥΛΙΟ»!
Στον ισπανικό «εμφύλιο» που επεφύλασσε η πρεμιέρα του έκτου ομίλου του Top 16 της Euroleague μεταξύ Μάλαγα και Λαμποράλ νικητές ήταν οι Βάσκοι με 79-93 μέσα στην έδρα της Ουνικάχα.

Δυνατά ξεκίνησαν το ματς οι γηπεδούχοι κι έτσι ξέφυγαν με 11 πόντους. Στη δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν την αναμέτρηση και μπήκαν πάρα πολύ δυνατά στην τρίτη παίρνοντας το προβάδισμα, έχοντας ένα πολύ καλό ποσοστό στα σουτ τριών πόντων (64%). Στην τελευταία περίοδο η ομάδα του Σκαριόλο κράτησε το αποτέλεσμα κι έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα από το «Μαρτίν Καρπένια» της Μάλαγα.

Κορυφαίος για τους νικητές ο Αντρές Νοτσιόνι με 20 πόντους και 9 ριμπάουντ.