2014-02-01 20:48:03
Φωτογραφία για ΡΟΝΤΕΟ ΣΤΟ ΑΡΗΣ - ΞΑΝΘΗ ΚΑΙ... Ο ΒΑΘΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΣ! *VIDEO HIGHLIGHTS*
Ούτε απέναντι στην Ξάνθη ήταν το... «τυχερό» του Άρη. Οι «κίτρινοι» ήρθαν ισόπαλοι 1-1 απέναντι στους Ακρίτες, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας και παρέμειναν για ακόμη ένα ματς χωρίς νίκη στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Οι Ακρίτες κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον Πέτρο Μάνταλο στο 52’, δυσκολεύοντας ακόμη περισσότερο το έργο των γηπεδούχων. Τελικά, η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου κατάφερε να ισοφαρίσει, κόντρα στη ροή του ματς, με τον Τάσο Μπακασέτα (τρίτο του γκολ σε δύο ματς με τους «κίτρινους») στο 68ο λεπτό.

Στα τελευταία λεπτά το παιχνίδι έγινε... ροντέο, με τους παίκτες των δύο ομάδων να ψάχνουν το γκολ της νίκης, το οποίο, ωστόσο, δεν ήρθε με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα, με τις δυο ομάδες να παίρνουν από 1 βαθμό που δεν είναι αρκετός να δώσει ανάσα στον Άρη.