2014-02-09 09:29:02
Φωτογραφία για ΤΕΤΑΡΤΗ 5ΑΡΑ ΚΑΙ... ΣΕ ΧΡΟΝΟ ΡΕΚΟΡ Ο ΘΡΥΛΟΣ!
Ο Ολυμπιακός πέτυχε πέντε γκολ για τέταρτη φορά φέτος, αλλά σε ένα ημίχρονο, ή μάλλον για την ακρίβεια σε ένα ημίωρο, δεν το είχε ξανακάνει!

Η άνετη νίκη των ερυθρόλευκων στη Βέροια έγινε σε χρόνο ρεκόρ! Ο Ολυμπιακός έβαλε το πρώτο γκολ στο 59 και ολοκλήρωσε με το πέμπτο στις καθυστερήσεις.

Σε κάτι περισσότερο, δηλαδή, από μισή ώρα έβαλε πέντε γκολ!

Ο Ολυμπιακός έχει ξαναβάλει μαζεμένα τέσσερα γκολ σε ένα 20λεπτο, όπως στη Λιβαδειά, αλλά πέντε σε μισή ώρα δεν το έχει ξανακάνει φέτος!

Αυτή ήταν η 4η πενταρα του Ολυμπιακού στη σεζόν, αφού είχαν προηγηθεί το 5-0 στη Λιβαδειά και τη Ριζούπολη, όπως και το 5-1 με τον ΟΦΗ. Τη Βέροια την είχε νικήσει 6-0 στον πρώτο γύρο, σκορ που είναι και το μεγαλύτερο του για φέτος.

Αυτή, πάντως, ήταν η πρώτη φορά που ο Ολυμπιακός βάζει φέτος πέντε γκολ στο ίδιο ημίχρονο.