2014-02-22 17:00:42
Φωτογραφία για Πατατράκ στο Μενίδι για την ΑΕΚ
Η ΑΕΚ μεθυσμένη μετά απο τις δύο καλές της εμφανίσεις απέναντι σε Μανδραικό και Περιστέρι, πήγε με μία υπεροψία στο Μενίδι. Η ΑΕΚ πλήρωσε τη φλύαρη υπεροχή της και την αδυναμία στην τελική προσπάθεια και γνώρισε την πρώτη της ήττα για φέτος με 1-0 από τη Θύελλα Ραφήνας στο Μενίδι. Η Ένωση μετά από δύο συνεχόμενες 8άρες "στέρεψε" από γκολ, καθώς δεν κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή της σε κάποιο τέρμα και στις καθυστερήσεις "πλήρωσε" με την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα. Σκόρερ του τέρματος της Θύελλας ο Μητρόπουλος ο οποίος είχε περάσει λίγο νωρίτερα στο παιχνίδι ως αλλαγή. Πρόσωπο του αγώνα ο τερματοφύλακας της ομάδας της Ραφήνας, Κατσούλης, ο οποίος με εξαιρετικές αποκρούσεις, κράτησε μόνος του το μηδέν. Σημειώνεται πως για πρώτη φορά φέτος η ΑΕΚ είχε καλύτερο πρώτο ημίχρονο συγκριτικά με προηγούμενα ματς. Στο δεύτερο ημίχρονο για ανεξήγητους λόγους οι «Κιτρινόμαυροι», «έριξαν» την απόδοση τους, δείχνοντας μια αδικαιολόγητη χάλαρωση, με αποτέλεσμα να μην φτάνουν εύκολα στην αντίπαλη εστία και να μην δημιουργούν φάσεις για γκολ, γεγονός που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι για να καταφέρουν να φτάσουν στην επικράτηση. Στο γήπεδο του Μενιδίου έδωσε για ακόμη ένα ματς μαζικό παρών ο κόσμος της ΑΕΚ, ο οποίος είδε την ομάδα του να γνωρίζει την πρώτη φετινή ήττα στο πρωτάθλημα.