2014-02-23 21:53:04
Φωτογραφία για ΞΕΣΠΑΣΕ... ΑΛΛΟΥ Η ΕΦΕΣ!
Η Αναντολού Εφές των Βαγγέλη Αγγέλου και Κώστα Βασιλειάδη, ξεπέρασε το εμπόδιο της Τραμπζονσπόρ για την 19η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος, καθώς επικράτησε με 91-79.

Η εκ των αντιπάλων του Ολυμπιακού στο ΤΟΡ-16, μετά την ήττα από τη Φενέρμπαχτσε στην Ευρωλίγκα, ξέσπασε πάνω στην Τραμπζονσπόρ. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν κατά την διάρκεια του πρώτου και τελευταίου δεκαλέπτου, αλλά η Εφές είχε φροντίσει στο δεύτερο δεκάλεπτο να ανεβάσει την απόδοσή της και να βάλει τα ...θεμέλια της νίκης της.

Πρώτος σκόρερ για την Εφές ήταν ο Κερέμ Γκονλούμ με 18 πόντους και τον ακολούθησαν οι Ντούσκο Σαβάνοβιτς και Ζόραν Πλάνινιτς με 16 πόντους ο καθένας.

Ο Κώστας Βασιλειάδης αγωνίστηκε για 13 λεπτά, πήρε δύο προσπάθειες για τρίποντο, αλλά δεν ευστόχησε σε καμία, μένοντας στο μηδέν.