2014-03-23 12:40:05
Φωτογραφία για ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΑΕΚ!
Τον τελευταίο του αγώνα στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος της Α1 Βόλεϊ Γυναικών δίνει ο Ολυμπιακός σήμερα κόντρα στην ΑΕΚ (20:00) στο κλειστό του Ιωνικού Ν.Φ.

Τα κορίτσια του Γιάννη Νικολάκη θα αντιμετωπίσουν τις «κιτρινόμαυρες» στην αυλαία του πρωταθλήματος με στόχο να τερματίσουν πρώτες στην κούρσα, πηγαίνοντας στη Ν. Φιλαδέλφεια με δύο βαθμούς προβάδισμα (60 αντί 58).

Ο Ολυμπιακός χρειάζεται μόλις δύο σετ για την πρώτη θέση και το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ. Ο πρώτος θα παίξει με τον τέταρτο Παναθηναϊκό και ο δεύτερος με τα τρίτα Βριλήσσια.

Στόχος φυσικά είναι η νίκη η οποία θα είναι η τρίτη φέτος επί της ΑΕΚ και όγδοη διαδοχική από πέρσι. Ο προπονητής των ερυθρόλευκων έχει όλες τις παίκτριες στη διάθεση του και έχει ζητήσει από αυτές σοβαρότητα και σταθερή αποδοση.