2014-03-23 20:24:01
Φωτογραφία για ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕ 10 Η ΒΕΡΟΙΑ ΑΛΛΑ... ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕ Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ *VIDEO HIGHLIGHTS*
Μια… ανάσα από την παραμονή του στη Σούπερ Λίγκα και την επόμενη σεζόν βρίσκεται ο Λεβαδειακός. Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη με «χρυσό» γκολ του Κονέ στο 56’ και άλλο ένα του Μάντζιου στο φινάλε (90+4') «λύγισε» 2-0 τη Βέροια στη Βοιωτία, στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής και πλέον βρίσκεται πολύ κοντά στο να κλειδώσει και μαθηματικά τη σωτηρία.

Η «βασίλισσα του Βορρά» ήταν εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη «κλάταρε» και οι γηπεδούχοι δεν άφησαν την ευκαιρία να πάει χαμένη. Τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο εύκολα για τον Λεβαδειακό, καθώς μετά το γκολ του Κονέ ο Μπεν άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες στο 75’ αντικρίζοντας δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο φινάλε οι παίκτες του Ντόστανιτς προσπάθησαν να «κλέψουν» την ισοπαλία όμως ο Βαγγέλης Μάντζιος εκμεταλλεύτηκε τα τραγικά λάθη στην άμυνα και διαμόρφωσε στο 90+4’ το τελικό 2-1 στη Βοιωτία.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα Λεβαδειακός - Βέροια για την 30ή αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, ΕΔΩ