2014-04-17 00:10:25
Φωτογραφία για ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ... «ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ» ΣΤΟ ΑΡΜΑΝΙ - ΜΑΚΑΜΠΙ!
H Aρμάνι Μιλάνο είχε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα απέναντι στην Μακάμπι και μόλις 2'.40" πριν το τέλος ήταν μπροστά με 84-72!

Κι όμως, ο κανονικός αγώνας έληξε με 87-87, αφού ο Ράις έκανε το ματς της ζωής του για τη Μακάμπι, ο Τάιους τάπωνε τον Λάγκφορντ λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του κανονικού αγώνα, και τέλος, στα 0'.07" ο Λάνγκφορντ με το σκορ στο 86-87 υπέρ των Ισραηλινών, ισοφάρισε με την πρώτη ελεύθερη βολή, αλλά αστόχησε στη δεύτερη και ο αγώνας πήγε στην παράταση.

Εκεί η Μακάμπι πήρε αρχικά διαφορά μέχρι και 5 πόντων, αλλά οι Ιταλοί έκαναν την αντεπίθεσή τους και 1' λεπτό περίπου πριν τη λήξη πέρασε μπροστά με ένα πόντο με τρίποντο του Τζέρελς.

Οι Ισραηλινοί όμως έιχαν τον τελευταίο λόγο στο παιχνίδι, και τελικά επικράτησαν στην παράταση με 99-101!

Έτσι, έσπασαν την έδρα της Αρμάνι και πλέον το πλεονέκτημα περνά στα δικά τους χέρια.