2014-04-27 11:42:44
Φωτογραφία για Το πάρτι του Παναθηναϊκού για το Κύπελλο
Το Τριφύλλι κατέκτησε το 18 Κύπελλο στην ιστορία του, συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις που πραγματοποίησε σε ολόκληρο τον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος.

Από την πλευρά του, ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε ούτε στιγμή να μπει στο κλίμα του τελικού, παρά μόνο για περίπου 15 λεπτά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Δείτε μέσα από τον φωτογραφικό φακό του πανηγυρισμούς των ποδοσφαιριστών του Παναθηναϊκού για την κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Παναθηναϊκός ήταν ο μεγάλος νικητής του 72ου τελικού του Κυπέλλου Ελλάδας στο ΟΑΚΑ. Οι παίκτες του Γιάννη Αναστασίου πραγματοποίησαν φανταστική εμφάνιση και με ηγέτη τον Μάρκους Μπεργκ, ο οποίοες πέτυχε χατ τρικ, συνέτριψαν τον ΠΑΟΚ με 4-1.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον Παναθηναϊκό να προηγείται με 1-0. Στο δεύτερο μέρος και με δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά, οι «πράσινοι» έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στο σκορ μόλις στο 55'.

Πηγή: pamesports