2014-07-27 11:37:43
Φωτογραφία για Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ... Η ΡΟΜΑ ΤΗΝ ΓΚΟΛΑΡΑ! *ΒΙΝΤΕΟ*
Παρόλο που ακόμα «χτίζεται», οι Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 3-2 τη Ρόμα κι έστειλε εκ νέου μήνυμα.

Στο ντεμπούτο του Λουίς Φαν Χάαλ, το μενού είχε... επτάρα, όπως ήδη σας έχουμε ενημερώσει. Αυτή την φορά "κόκκινοι διάβολοι"... περιορίστηκαν και νίκησαν 3-2 τη Ρόμα, στο πλαίσιο του International Champions Cup που διεξάγεται στην άλλη άκρη του Ατλαντικού, με τη συμμετοχή και του Ολυμπιακού.

Ύστερα από ένα μέτριο ξεκίνημα, σιγά-σιγά οι παίκτες του Φαν Χάαλ ανέβασαν ρυθμούς. Τόσο πολύ που μέσα σε δέκα λεπτά, έστησαν... πάρτι. Στο 36’ ο Ρούνεϊ «σερβιρίστηκε» απ’ τον Μάτα, τρία λεπτά αργότερα οι ρόλοι αντιστράφηκαν και ο Ισπανός χρίστηκε σκόρερ, ενώ ο Άγγλος φορ στις καθυστερήσεις με πέναλτι έγραψε το 3-0!

Οι πολλές αλλαγές απ’ τους δύο προπονητές «αποσυντόνισαν» τις ομάδες και κυρίως τη Γιουνάιτεντ. Κι εκεί που οι «τζιαλορόσι» είχαν αρχίσει να πιέζουν, ήρθε μια «τρελή» έμπνευση του Πιάνιτς να εκτελέσει πίσω απ’ τη σέντρα και να γράψει ένα πανέμορφο και απίθανο γκολ!

Στο 89’ ο Τότι εκτέλεσε πέναλτι, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ, κι ενώ στιγμές νωρίτερα η Ρόμα είχε δοκάρι σε γυριστό του Καστάν.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Τζόνστοουν (46’ Άμος), Τζόουνς (46’ Κιν), Έβανς (46’ Σμόλινγκ), Μπλάκετ, Βαλέντσια (46’ Γιανγκ), Κλέβερλι (69’ Τσιτσαρίτο), Ερέρα (46’ Καγκάβα), Τζέιμς (46’ Σο), Γουέλμπεκ (46’ Νάνι), Μάτα (46’ Λίνγκαρντ), Ρούνεϊ (46’ Κιν)

Ρόμα: Σκορούπσκι, Καλαμπρέσι (46’ Σόμνα), Μπενάτια (67’ Μπαλάσα), Ρομανιόλι )46’ Καστάν), Εμάνουελσον (46’ Κόουλ), Ουτσάν (67’ Σανάμπρια), Κεϊτά (67’ Πιάνιτς), Παρέδες (46’ Ναϊνγκολάν), Ιτούρμπε (46’ Λιάλιτς), Ντέστρο (67’ Τότι), Φλορέντσι (67’ Μποριέλο)