2014-08-09 00:34:24
Φωτογραφία για ΕΙΧΕ... ΚΑΛΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΟΥΕΛΒΑ Ο ΑΦΕΛΑΪ!
Μπορεί κάποιοι να θεωρούν ότι ο Ιμπραϊμ Αφελάι δεν έχει συνέλθει από τους τραυματισμούς που τον ταλαιπώρησαν τα προηγούμενα χρόνια, αλλά κάτι τέτοιο, όπως όλα δείχνουν, δεν ισχύει.

Φέτος ο Αφελάι έχει ακολουθήσει την προετοιμασία της Μπαρτσελόνα από την αρχή και μάλιστα αγωνίστηκε για 45 λεπτά στο πρώτο φιλικό της σεζόν για τους "μπλαουγκράνα", κόντρα στην Ουέλβα.

Η αναμέτρηση με την Ρεκρεατίβο είχε διεξαχθεί στις 19 Ιουλίου με την ομάδα της Καταλονίας να νικά 1-0 με το γκολ του Ρομάν, στο 66ο λεπτό.

Ο 28χρονος Ολλανδός που προβάρει τα ερυθρόλευκα, χρησιμοποιήθηκε από τον Λουίς Ενρίκε στο δεύτερο ημίχρονο και είχε αρκετά καλή παρουσία.

Μάλιστα, στο 75’ έκανε μια εξαιρετική ατομική ενέργεια και... "σέρβιρε" έτοιμο γκολ για τον Ντονγκού, όμως ο τελευταίος πέταξε την ευκαιρία στα… σκουπίδια!