2014-08-13 09:46:22
Φωτογραφία για Η ΓΚΑΦΑ ΤΟΥ ΠΛΑΤΙΝΙ ΜΕ ΤΟΝ... MVP ΡΟΝΑΛΝΤΟ! *ΒΙΝΤΕΟ*
Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 2-0 τη Σεβίλλη και κέρδισε το Super Cup Ευρώπης, όπως ήδη σας έχουμε ενημερώσει, με τον Μισέλ Πλατινί να κάνει... γκάφα την ώρα που έδινε το μετάλλιο του MVP της αναμέτρησης, Κριστιάνο Ρονάλντο!

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ήταν αρκετό για τη Ρεάλ έτσι ώστε να κερδίσει τη Σεβίλλη και να κατακτήσει τον πρώτο της τίτλο για τη φετινή περίοδο. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τη "βασίλισσα" ο Πορτογάλος αστέρας, ο οποίος πέτυχε και τα δυο τέρματα.

Μετά τη λήξη του αγώνα, ο Μισέλ Πλατινί φόρεσε τα μετάλλια στους ποδοσφαιριστές, όμως στην περίπτωση του Κριστιάνο το... παράκανε, αφού προσπάθησε να του βάλει... δυο (όσα και τα γκολ του)!

Ο Γάλλος πρόεδρος της UEFA κατάλαβε την γκάφα του και αστειεύτηκε με τον Πορτογάλο αστέρα της Ρεάλ.