2014-08-26 22:06:32
Φωτογραφία για ΟΥΤΕ ΓΚΟΛ Η ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ ΚΑΙ... ΕΚΤΟΣ CHAMPIONS LEAGUE *VIDEOS*
Πλάκα έκανε στη Σταντάρ Λιέγης η Ζενίτ, η οποία μετά το 1-0 του πρώτου αγώνα, νίκησε 3-0 και στην Αγία Πετρούπολη και προκρίθηκε στους ομίλους του Champions League.

Ντουμπλάροντας τις νίκες της κόντρα στη Σταντάρ, η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης κατάφερε να περάσει στους ομίλους του Champions League. Η ρωσική ομάδα δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα από τους Βέλγους.

Οι γηπεδούχοι, που είχαν επικρατήσει 1-0 και στη Λιέγη, χρειάστηκαν τριάντα λεπτά για να ανοίξουν το σκορ με τον Ροντόν, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τραγικό λάθος του Καβασίμα σε σέντρα του Κρισίτο και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο Χουλκ, ο οποίος σημείωσε δύο γκολ (με πέναλτι στο 54’ και στη συνέχεια τέσσερα λεπτά αργότερα) για να διαμορφώσει το τελικό 3-0.

Σε ακόμη ένα ματς, βασικός ήταν ο Γιούρι Λοντίγκιν, που είχε και δυο καλές επεμβάσεις σε προσπάθειες των φιλοξενούμενων.