2014-09-08 10:12:26
Φωτογραφία για ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΓΙΑ... ΡΑΝΙΕΡΙ!
Aνακοίνωση εξέδωσε ο ΠΑΟΚ και αναφέρθηκε στην επιλογή του Ρανιέρι να αφήσει εκτός αγώνα με τη Ρουμανία τον Αθανασιάδη.

Η ανακοίνωση :

«Αγώνες εθνικών ομάδων περιείχε το μενού σήμερα και αρκετοί ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ εκπροσώπησαν τις χώρες τους. Αναλυτικά:

Ο Ραζβάν Ρατς ήταν βασικός και από τους καλύτερους της Εθνικής Ρουμανίας στη μεγάλη νίκη επί της δικής μας Εθνικής στο “Καραϊσκάκης”.

Ο ομοσπονδιακός προπονητής μας επέλεξε μόνο τον Σαλπιγγίδη -βασικός και με το περιβραχιόνιο- και άφησε τους Γλύκο, Τζαβέλλα και Αθανασιάδη στον πάγκο. Ο Κλαούντιο Ρανιέρι αγνόησε τον Αθανασιάδη ακόμη κι όταν θέλησε να τονώσει την επίθεσή του στο δεύτερο ημίχρονο Η Αλβανία πέτυχε τη νίκη της ημέρας εκτός έδρας επί της Πορτογαλίας με 0-1 και ο Εργκούς Κάτσε μπήκε στο ματς στο 66ο λεπτό, βοηθώντας την ομάδα του να αντέξει στην πίεση των γηπεδούχων στα τελευταία λεπτά.

Υπενθυμίζουμε ότι ο Ρόμπερτ Μακ είναι στην αποστολή της Σλοβακίας που αγωνίζεται στις 21:45 της Δευτέρας εναντίον της Ουκρανίας εκτός έδρας.

Δεληγιαννίδης, Κουλούρης, Βασαΐτης, Τσολακίδης και Πόζογλου ήταν βασικοί στη νίκη της Εθνικής Νέων με 2-0 επί της Φινλανδίας».